Innowacyjne warsztaty profilaktyczne

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu rodziców pragniemy poinformować, że nasza oferta zostaje poszerzona o szkolenia i warsztaty dla rodziców i dzieci związane z profilaktyką uzależnień, a także o trening zastępowania agresji.

Profilaktyka uzależnień:

„Wspólne trwanie – nam się nic nie stanie”

Najskuteczniejszą profilaktyką dla każdego dziecka jest mocna więź z rodzicami. Bazując na tym fakcie proponujemy Państwu udział we wspólnych warsztatach dla rodziców i dzieci podczas których prowadzimy zajęcia budujące zaufanie, a także pewność siebie. Są to elementy podstawowe zachowań asertywnych. Nie da się ukryć, że tym zajęciom towarzyszy mnóstwo radości. :)

„Uzależnienia? Bez zagrożenia”

Kolejnym etapem jest szkolenie dla rodziców gdzie podpowiadamy jakie są najskuteczniejsze formy komunikacji z dzieckiem, a także jak dbać o relacje w sytuacjach trudnych wychowawczo. Pokazujemy również jak sobie radzić z współczesnymi zagrożeniami, czyli z używkami, cyberprzemocą, agresją.

„Marzenia do spełnienia”

Następnym blokiem są zajęcia dla dzieci gdzie w sposób przystępny uczymy zachowań asertywnych, a także wprowadzamy element mapy marzeń. To narzędzie pomaga dzieciom stosować zachowania asertywne z przekonaniem, a także z łatwością określić prawidłową hierarchię wartości.

„Jak poradzić sobie z agresją”

Jest to oferta skierowana do szkół i obejmuje cykl warsztatów. Na zajęciach uczymy technik zastępowania agresji. Są to praktyczne bardzo skuteczne metody. W zależności od potrzeb prowadzimy zajęcia z nauczycielami lub grupą uczniów, którzy przejawiają problemy wychowawcze.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy w zakładce ” Zapisy i zapytania”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s